piątek, 22 sierpnia 2014

Kłodzkie ZOO :)
No tak, wiem oczywiście, że w naszym mieście nie ma ogrodu zoologicznego, ale zwierzątek na ulicach - całkiem sporo ;) O ile oczywiście dobrze się ich poszuka...

Przedstawiam zatem kłodzkie ZOO:Półleżący jeleń zamieszkał nad apteką w kamienicy przy Placu Bolesława Chrobrego 5. 
Białego konia spotkać można na frontowej ścianie budynku przy ulicy Braci Gierymskich 12. Przez kilka lat na parterze tej kamienicy funkcjonował sklep "Biały Koń", później "Pegaz". 
Przy tej samej ulicy spotkać można - niestety, bardzo już zniszczonego - lwa. Ponieważ znajduje się on w naszym herbie, jest dość często spotykany motyw - zobaczymy go jeszcze w wielu miejscach...
Niedaleko, przy ulicy Matejki, znajdziemy Kamienicę Pod Rakiem
Przy ulicy Grottgera mieszka wilk, który stał się słynny po powodzi w 1997 roku. W tym budynku mieściła się kiedyś restauracja "Wilcza Jama".
I znowu wracamy na rynek... tam po kamienicy nr 9 spaceruje sobie niedźwiedź! :)Mam nadzieję, że przechadzka po kłodzkim ZOO była sympatyczna :) Ciekawa jestem, czy w Waszych miastach też znaleźć można tyle zwierząt... Bardzo chętnie je zobaczę! :)
26 komentarzy:

 1. Rak jest moim ulubieńcem. A jak w końcu zawitam do Kłodzka, poszukam wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 2. W pięknym mieszkasz mieście - takie wspaniałe kamieniczki z tymi zwierżetami - muszę kiedys się wybrać maż mój jeździ w twoje tereny a ja byłam ostatni raz po powodzi jak was zalało - pięknie odniowione miasto - buziaki ślę Marii

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne, jedyne w swoim rodzaju zoo :-) dziękuję za spacer :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwierzęta pewnie są choć sobie nie przypominam (aaaa jest pomnik dzika), za to parę czarownic jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz - dzik to dobry początek :)

   Usuń
 5. Piękne zwierzęta :) Jako że ja mieszkam nad morzem, to w Gdańsku przeważają raczej motywy marynistyczne no i Gdańskie Lwy, a w mojej okolicy sporo jest różnych postaci. W sumie dobry pomysł na urozmaicenie spaceru z dziećmi - takie poszukiwania na pewno im się spodobają ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można nawet zorganizować jakiś konkurs - kto odnajdzie więcej... :)

   Usuń
 6. W moim mieście takowej egzotyki nie uświadczysz... ale jest oliwskie zoo w Gdańsku - jednak jedna z Twoich czytelniczek pochwaliła się nim już wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Sopocie przecież są ozdobne kamienice... na Parkowej 43 są dwie fajne sowy :P I po prawej stronie przy wejściu na molo takie syreny nad bramą :) A w Gdańsku jest pełno zwierząt na kamienicach - a na szczycie takiej niebieskiej siedzi nawet smok :)

   Usuń
 7. Nawet spore to zoo.Teraz będę chodziła z "zadartym nosem" i rozglądała się czy u mnie nie ma jakiś zwierząt.Sowy wiem na pewno,że są.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To namawiam do spacerów. Najlepiej od razu z aparatem :)

   Usuń
 8. Świetny zwierzyniec, uwielbiam takie ozdoby :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zainteresowałaś mnie tym wilkiem - aż sobie poszukam w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A poszukaj... napił się wody w 1997 roku, tak, jak przepowiedział Filipek...

   Usuń
 10. Ciekawy temat postu znalazłaś, Aniu : )Podczas swoich podróży zawsze zwracam uwagę na takie płaskorzeźby na budynkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także... bardzo lubię takie ozdoby :)

   Usuń

Dziękuję za Twoje słowa :)