sobota, 26 listopada 2016

Saga o Ludziach Lodu 11-20 :)


Pora na kolejne pozycje mojej jesiennej lektury :)11. Zemsta (Blodhevn)

Nieszczęśliwa miłość sprawiła, że Villemo, córka Kaleba, została zamieszana w zabójstwo syna potężnego Wollera. Woller poprzysięgł zemstę za wszelką cenę. Po licznych atakach na jej życie Villemo zwróciła się z prośbą o pomoc do kuzyna Dominika Linda. Gdy jednak Dominik przyjechał, okazało się, że Villemo zniknęła bez śladu.12. Gorączka (Feber i blodet)

Villemo nie potrafi zapomnieć swego ukochanego Dominika, choć rodzina robi wszystko, żeby ich rozdzielić. Gdy nareszcie spotykają się w Danii, miłość staje się niczym gorączka trawiąca ciało. Villemo ucieka od rodziców i podąża za Dominikiem przez szwedzkie lasy Goinge, w których grasują okrutni snapphanowie, bezlitośnie rozprawiający się z obcymi...13. Ślady Szatana (Satans fotspor)

Jego ślady - odcisk jednej bosej ludzkiej stopy i drugiej, której nie można było rozpoznać - budziły przerażenie. Gnał naprzód niczym sam diabeł i zabijał każdego, kto stanął mu na drodze. Dominik, Villemo i Niklas z rodu Ludzi Lodu zrozumieli, że zostali wybrani, by go powstrzymać. Ale kim jest i jak można unieszkodliwić monstrum, które wydaje się nieśmiertelne...14. Ostatni rycerz (Den siste ridder)

Tristan Paladin, najwrażliwszy z Ludzi lodu, był człowiekiem głęboko nieszczęśliwym. Jego życie nie miało sensu, dopóki nie spotkał Hildegardy, poniewieranej i upokarzanej przez męża, cierpiącej na śmiertelną chorobę. Tristan, obdarzony rycerskim charakterem, zapragnął pomóc nieszczęśliwej kobiecie. Zetknął się z groźnym zakonem, składającym w ofierze ludzi i pragnącym obalić króla...15. Wiatr od Wschodu (Vinden fra øst)

Kiedy Karol XII postanowił podbić Rosję, nie przypuszczał nawet, jak wielkie nieszczęścia przyniesie jego wyprawa. Vendel Grip z Ludzi Lodu był jednym z wielu nieszczęśników, którzy znaleźli się w rosyjskim obozie jenieckim w głębi Syberii. W końcu Vendel zdołał uciec starą rybacką łódką. Ogromne rzeki niosły go na północ ku tundrze u wybrzeży Morza Karskiego i, co wprost niewiarygodne, do jego dalekich krewniaków z nieznanej gałęzi Ludzi Lodu.16. Kwiat wisielców (Galgeblomsten)

Troje potomków Ludzi Lodu wyrusza w daleką podróż na północ, do starej Lodowej Doliny. Jedzie tam młody Dan Lind w towarzystwie "dotkniętych" krewnych: Ingrid Lind i Ulvhedina Paladina. Oboje oni obdarzeni są ponad naturalnymi zdolnościami. Wyprawa Dana ma charakter naukowy, dwoje pozostałych natomiast pragnie zdobyć korzeń obdarzonej wielką siłą magicznej rośliny, który - jak sądzą - tam się właśnie znajduje: korzeń alrauny, zwany także kwiatem wisielców, bo krążą legendy, że wyrasta ona pod szubienicami.17. Ogród śmierci (Dødens have)

Daniel Lind z Ludzi Lodu wyrusza samotnie w daleką podróż do kraju Nieńców nad brzegami Morza Karskiego. Tam spotyka Shirę, córkę Vendela, która należy do wybranych - to ona ma złamać przekleństwo ciążące nad rodem Ludzi Lodu. Najpierw jednak Shira musi przejść przez wiele nieludzkich prób, układających się w długą i przerażającą wędrówkę przez Ogród Śmierci...18. Dom upiorów (Bak fasaden)

Elisabet Paladin była osobą zdecydowaną i nie ulegała ciągłym opowieściom matki o znakomitych rodzinach ani jej marzeniom o bogatym mężu dla córki. Bo tak naprawdę to żaden mężczyzna nie zdołał wzbudzić zainteresowania dziewczyny - dopóki nie spotkała Vemunda Tarka. Kiedy jednak Vemund przyszedł rozmawiać z jej rodzicami o małżeństwie, to nie dla siebie prosił o rękę Elisabet lecz dla swego młodszego brata.19. Zęby smoka (Dragens tenner)

O miłości zdradzie i nienawiści. Fascynująca opowieść o potomkach Tangela Złego który zawarł pakt z Diabłem. Zdobyła serca czytelników na całym świecie.brbr Solve Lind dopiero gdy był już niemal dorosły zorientował się że jest jednym z dotkniętych Ludzi lodu. Dzięki swym zdolnościom dostawał wszystko czego naprawdę pragnął choć jego życzenia były egoistyczne. Nie wahał sie przed przestępstwem. Cynicznie wykorzystywał swą tajemna moc by zdobyć bogactwo i piękne kochanki aż do czasu gdy dowiedział się że urodzi mu się syn.20. Skrzydła kruka (Ravnens vinger)

W przepojonej smutkiem dolinie, daleko w Alpach Transylwańskich, u stóp przerażającej twierdzy leżało zapomniane miasteczko. Wielu zabłąkało się w te okolice i nigdy już ich później nie widziano. Przybyli tu także Heike Lind i jego towarzysze, Mira i Peter. Odkryli, że ludność miasteczka z dawien dawna żyje w ciągłym strachu, i ma to związek z mieszkankami twierdzy: księżniczką Feodorą i piękną jak z bajki Nicolą...
16 komentarzy:

 1. Wowww!!!Ależ tego jest!!!Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę przyjemnych chwil z książkami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno są ciekawe. Może kiedyś zdołam je przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam, jak już zresztą wcześniej pisałam. Narobiłaś mi ochoty na ponowną lekturę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Potężna saga, niestety nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Coraz bardziej zachęcasz :) kurcze a tyle książek na półce do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój stos koło łóżka też rośnie... ale tę sagę naprawdę szybko się czyta ;)

   Usuń
 7. Wciągająca lektura , jak dobrze pamiętam jest 45 tomików .Czyta się bardzo szybko.
  Pierwsze tomy miałam z biblioteki ,ale gdzieś na 30 się skończyły , i co miałam zrobić ... dokupiłam pozostałe w promocyjnej cenie na Allegro - wszystkie nowe .
  Przeczytałam i przekazałam do biblioteki . Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 47, a czyta się naprawdę błyskawicznie... Ja swojego zbioru nie oddam :)

   Usuń
 8. Nie znam tej serii...chyba trzeba będzie dopisać do listy ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje słowa :)