piątek, 14 listopada 2014

Szlakiem wiatraków...


Łosiów to mała wioska w województwie opolskim, w gminie Lewin Brzeski. To tutaj, na osiedlu za szkołą, przy ulicy Kwiatowej, znajdują się ruiny wiatraka holenderskiego.O samym obiekcie wiadomo niewiele. Informacje o nim znalazłam tylko TUTAJ. Jest to ruina murowanego wiatraka holenderskiego. Nie figuruje w rejestrze zabytków i niestety za kilka lat zamieni się w smutną kupę cegieł :(


Pozostałości wiatraka holenderskiego w Łosiowie oglądałam i fotografowałam 7 września 2014 roku.

22 komentarze:

 1. Mogłabym zamieszkać w takim budynku.

  OdpowiedzUsuń
 2. ♥•(¯`♥´¯)DZIEŃ
  (¯`•´¯)♥•´DOBRY
  •♥.,.•´WITAM
  ڿڰۣ¸♥ CIEPLUTKO

  Dzień jest szary
  i ponury.
  Zamiast słońca
  Smutne chmury.
  Mimo wszystko życzę
  ------------- udanego dnia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka szkoda, że tak niszczeje...

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdą jest, że wszystko przemija, ale dzięki takim ludziom jak ty Aniu, pamięć zostanie przekazana dalej. Zostaną zdjęcia...

  OdpowiedzUsuń
 5. Wieeeeelka szkoda, że takie piękne obiekty niszczeją i nikt o nie nie dba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Dla mnie każdy jest piękny :)
   A te zrujnowane mają nawet lepszy klimat niż odnowione :)

   Usuń
 7. Przejrzałam wpisy o wiatrakach i jestem pod wrażeniem, są piękne! Mam ochotę ruszyć szlakiem wiatraków! U nas był jeden drewniany. Pamiętam z dzieciństwa, jak podziwiałam go z okien autobusu. Co roku dojeżdżałam autobusem na pociąg jadąc do cioci i co roku nie mogłam się na niego napatrzeć, a on kurczył się z każdą zimą i wiosną. Najpierw zniknęły jego majestatyczne skrzydła, potem dach, potem zam zaczął zanikać. Nic chyba z niego nie zostało poza wspomnieniem. Ten mój był drewniany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach... umierają te stare koźlaki :( Dlatego ja chciałabym ocalić wspomnienia! Zatrzymać je chociaż na fotografiach! Zachęcam gorąco i polecam stronę http://www.wiatraki.org.pl/ - zawiera trochę nieścisłości, ale sama je sobie skorygujesz w praktyce, tak jak ja :)

   Usuń
  2. Dzięki za linka! I za wpisy wiatrakowe :)

   Usuń
 8. Szkoda, że nie dba się o takie miejsca- w końcu są to przecież zabytki :/ U nas też rozebrali wiekową wieżę ciśnień Ach! Żal- wielki żal :( Podziwiam, Aniu Twoją cierpliwość robienia takiej ilości zdjęć owym obiektom, dzięki czemu możemy poznać te urokliwe i pełne tajemnic, miejsca, nie wspominając o rozbieganym inwentarzu ;) Pozdrawiam Ciebie, kochana i życzę wciąż nowych inspiracji do fotografowania. Zapraszam też do siebie na Mikołajkowe rozdanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam takie budowle i bardzo mi żal, gdy niszczeją :( Dlatego w miarę możliwości staram się utrwalać je na zdjęciach.
   Ogromnie dziękuję :)

   Usuń

Dziękuję za Twoje słowa :)