sobota, 16 lipca 2016

Katarzyna Enerlich "Prowincja pełna czarów"
"Mówisz czasem, że w Twoim życiu nie dzieje się nic szczególnego? Mylisz się. Życie przepełnione jest codziennymi czarami - magią codzienności. Przekona się o tym bohaterka Prowincji pełnej czarów. Bez dalekich podróży, wyjazdów i wielkich wydarzeń jej życie dostarczy wielu niespodzianek. Bo ciekawe historie drzemią nieodkryte tuż za miedzą. 

Na tle mazurskiego krajobrazu rozgrywają się dalsze losy Ludmiły, jej córeczki Zosi i pozostałych członków ich patchworkowej rodziny. We wsi pod Mrągowem pojawia się tajemnicza kobieta. Sąsiedzi zaczynają szeptać o tajemnicach z przeszłości. Ludmiła natomiast dostrzega, że kobieta za każdym razem wygląda inaczej, jakby jej wygląd zmieniał się w zależności od sytuacji. 
W opowiadaną przez Autorkę opowieść wplatają się historie dwóch kobiet-legend z historii Prus wschodnich. Obie nosiły imię Barbara; jedna była dzieciobójczynią, druga oszalała po porzuceniu jej przez kochanka.
Czy obie Barbary mają coś wspólnego z tajemniczą kobietą spod Mrągowa?
Ludmiła pracuje nad kolejną powieścią, ale wplątuje się w pewną tajemniczą historię. Pytanie tylko czy to wplątanie jest całkiem przypadkowe. Wszystko wydaje się wskazywać, że nie, jakby historia zaplatała się zgodnie z ułożonym wcześniej planem. Jakby ktoś pochylał się nad Prowincją i szeptał swoje czary…" [źródło]


Co zrobić, aby umożliwić bohaterce poznanie kolejnego mężczyzny? Zakończenie dość przewidywalne... I mocno irytujące :(

8 komentarzy:

 1. Tej części jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że wielu pisarzy i poetów czerpie z życiowych scenariuszy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do tej części nie dotrwałam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie się ta podobała. Choć najbardziej chyba ta o szeptuchach😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie podobają mi się wszystkie... poza relacjami głównej bohaterki z tłumem mężczyzn :P

   Usuń

Dziękuję za Twoje słowa :)