sobota, 17 grudnia 2016

Saga o Ludziach Lodu 41 - 47 :)


Pora na kolejne pozycje mojej jesiennej lektury :)41. Góra Demonów (Demonenes fjell)

Nataniel Gard przyszedł na świat jako wybrany. Miał zostać wodzem Ludzi Lodu w ich walce ze złym przodkiem, a jego najbliższymi pomocnikami były Tova Brink i Ellen Skogsrud. Żeby jednak pokonać Tengela Złego, trzeba mu przeciwstawić wszelkie siły, jaki tylko uda się pozyskać.
Ludzie Lodu spotykają się w Górze Demonów, gdzie wiele spraw zostanie wyjaśnionych i gdzie podejmie się wiele decyzji - na dobre i na złe...42. Cisza przed burzą (Stille før stormen)

Tajemnicze spotkanie Ludzi Lodu w Górze demonów uświadamia wszystkim, że walka z Tengelem Złym będzie trudniejsza i dużo bardziej niebezpieczna, niż sądzono.
Pięcioro młodych członków rodu wyrusza do Trondelag do zapomnianej Doliny Ludzi Lodu, a po drodze okazuje się, że Tengel Zły wysłał w pościg za nimi bandę opryszków...43. Odrobina czułości (Et streif av ømhet)

Walka z Tengelem Złym przerodziła się w śmiertelni niebezpieczny wyścig do Doliny Ludzi Lodu. Obie strony zmobilizowały wszystkie siły, by wyprzedzić przeciwnika. Tengel Zły wezwał na pomoc najokrutniejszych ze swych poddanych, ale i Ludzie Lodu mieli potężnych sojuszników.
A w samym środku tej walki Tova przeżyła swój pierwszy i być może jedyny romans w życiu...
44. Fatalny dzień (Den onde dagen)

Fatalny dzień w historii Ludzi Lodu: Tengel Zły i jego prawa ręka, okrutny Lynx, postanowili zniszczyć Ludzi Lodu i ich sojuszników. Zebrali wszystkie swoje oddziały, najemnych żołnierzy, przestępców wojennych, uwodzicielskie czarownice i potwornych rycerzy, których pokonanie wydawało się niemożliwe...45. Książę Czarnych Sal (Legenden om Marco)

Marco, jeden z pięciorga potomków Ludzi Lodu, wybranych do walki z Tengelem Złym, był owym tajemniczym, niezwykle silnym sojusznikiem, którego potęga wciąż pozostawała nie odkryta. Tym razem jednak otrzymał zadanie prawie niemożliwe do wypełnienia - miał zniszczyć okrutnego Lynxa, najbliższego współpracownika Tengela Złego. A musiał tego dokonać nie wykorzystując swej najsilniejszej broni...46. Woda Zła (Det svarte vannet)

Tengel Zły przygotowuje się do objęcia władzy nad światem. Powoli, lecz stanowczo zbliża się do miejsca, gdzie została ukryta ciemna woda mogąca dać mu nieograniczoną siłę. Tymczasem wybrani z Ludzi Lodu, na czele z Natanielem, których wysłano, by powstrzymali Tengela Złego, zostali zepchnięci do Wielkiej Otchłani - miejsca, z którego jeszcze nikt nigdy się nie wydostał...47. Czy jesteśmy tutaj sami? (Er det noen der ute?)

Długa i niebezpieczna walka Ludzi Lodu z Tengelem Złym dobiegła końca. Tanghil, zakała i największe zagrożenie świata, przestał istnieć. Nie znaczy to jednak, że w przyszłości już wszystko będzie dobrze. Nadal na wiele pytań nie udzielono odpowiedzi. Rodzina ma więc przed sobą rok pełen napięć...8 komentarzy:

 1. Dużo jest tych części. Muszą być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam kilka razy, niestety własnych wszystkich nie posiadam, brakuje mi 4 tomów. Szkoda, ze nie są wznawiane wydania Sagi o Czarnoksiężniku, i Sagi o królestwie światła. Można by mieć cały komplet, na szczęście udało mi się prawie w całości je przeczytać, bo przecież biblioteki też nie posiadają wszystkiego :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam szczęście, że udało mi się kupić wszystkie serie :)

   Usuń
 3. Czytalam nie raz
  Praktycznie jak sie pojawiły to czytam raz w roku nie posiadam wszystkich . na szczesieoja moge je z biblioteki wypozyczyc... Cudne ..

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje słowa :)