środa, 14 grudnia 2016

Szlakiem wiatraków...


Jerka, leżąca pomiędzy Kościanem i Gostyniem, praktycznie pozbawiona jest atrakcji turystycznych. Wyjątkiem jest stojący w miejscowości wiatrak - koźlak pochodzący z 1 połowy XVIII wieku, wpisany do rejestru zabytków w 1988 r. Wiatrak znajduje się przy ulicy Leszczyńskiej.
Wiatrak oglądałam 3 września 2016 roku. Zdjęcia - Marcin Balewski :)


10 komentarzy:

 1. Bardzo szkoda że ten wiatrak powoli niszczeje.Ciekawa jestem ,ile wiatraków już odwiedziłaś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się, czy społeczeństwo nasze, aż tak bardzo się wypaczyło, że obchodzi ich krajobraz. Zwłaszcza to, co ładne, historyczne, choćby jak wiatraki. Wszak wszędzie przy domach, przynajmniej w moim regionie, muszą być okropne kolumny i balkony na nich z kutymi barierkami. Beton króluje. Nawet ogrodów już nie widać. Tylko trawa i tuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, już teraz mało kto potrafi docenić otaczające nas piękno...

   Usuń
 3. Super lekcja historii!!Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Za każdym razem, jak widzę taki niszczejący wiatrak u Ciebie zadaję sobie pytanie "dlaczego to tak niszczeje i nikt z tym nic nie robi"... no, nie do pojęcia to dla mnie jest. Bardzo ubolewam nad tym faktem... dla mnie konstruktora jest to prawdziwy rarytas taka piękna konstrukcja drewniana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego? Ponieważ renowacja takiego jednego wiatraka to 350 tysięcy... i robią to jedynie pasjonaci... dla państwa/gminy lepiej jest, aby zawiesić tabliczkę "Zabytek - naruszanie stanu surowo wzbronione" i czekać, aż się sam rozleci... :(

   Usuń
 5. Oj, jak szkoda, że tak piękny wiatrak niszczeje na naszych oczach. Wielki żal :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze mi smutno, gdy widzę coś takiego... :(

   Usuń

Dziękuję za Twoje słowa :)