sobota, 11 lipca 2015

Czy te oczy mogą kłamać? ;) - "Magia kłamstwa"
O serialu "Magia kłamstwa" usłyszałam podczas jakiegoś kursu... chyba robiłam wtedy "Animatora turystycznego Kłodzka"... i mówiliśmy o nim podczas zajęć z psychologiem. Ogromnie zaciekawiła mnie tematyka. Pierwszy sezon oglądałam na bieżąco w TV. Teraz - po kilku latach - wróciłam do niego (podczas wyszywania oczywiście).

Pierwszy sezon - doskonały! Drugi fatalny :( Rozczarował mnie mocno - zbyt dużo tematyki szpiegowskiej i wojennej... Trzeci zaczął się bardzo dobrze... niestety od 6 odcinka mam dostęp tylko do wersji z napisami, więc już nie może towarzyszyć przy wyszywaniu...

Polecam! :)
"Magia kłamstwa (ang. Lie to me) – amerykański serial telewizyjny pokazujący życie zawodowe dr. Cala Lightmana i jego kolegów z "The Lightman Group". Mają za zadanie "rozszyfrowywać" uczucia ludzi, wyrażane mową ciała.

Pomagają FBI, CIA, policji. Udzielają pomocy kancelariom prawniczym, korporacjom i osobom prywatnym. Pomaga im w tym umiejętność interpretowania mikroekspresji. W rolę dr. Lightmana wcielił się Tim Roth. Jego postać powstała na wzór dr. Paula Ekmana, eksperta w dziedzinie mowy ciała.

Premiera pierwszego sezonu odbyła się 21 stycznia 2009 roku na kanale FOX. Emisja drugiego sezonu rozpoczęła się 28 września 2009 roku. W Polsce serial można zobaczyć na kanałach Canal+ i TVP2.

Fox podjął decyzję o zakończeniu produkcji serialu 10 maja 2011 na trzeciej serii." [źródło]14 komentarzy:

Dziękuję za Twoje słowa :)