MOJE HAFTY do 2007 roku


12 komentarzy:

 1. piękne hafciki :) ten obrus w jesienne liście z Anny pamiętam wzór chyba, prawda? to jeszcze Anna ze zbiorów mojej Mamy, która ją regularnie kupowała, każdy numer:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też mam taki zbiór "Anny" - od pierwszego numeru wydanego w Polsce. Muszę je sobie w wakacje przypomnieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anne uwielbiałam.... teraz rzadko kiedy sa tak oryginalne wzory, jak wtedy.... za haft na plotnie Cie podziwiam!!! mi się nigdy nie udało kupic lnu o w miare rownych nitkach w tamtych czasach i haftowałam na kanwie przemyconej z Niemiec przez pacjentkę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten splot był bardzo nierówny, najpierw musiałam sprawdzić, w którą stronę jest tkane - bo lepiej wyglądało, gdy obraz był "szerszy" na szerokość, niż taki wyciągnięty do góry - chyba wiesz, o jaki efekt chodzi... a nikt mi nie przemycał wtedy :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale piękna galeria, podziwiam i podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,
  poszukuję wzoru na bratki w wazonikach (podłużny obraz - u Pani na zdjęciu z okrągłym wieńcem pod półką z drewnianym kotem). To prawdopodobnie wzór z Burda Special Haft Krzyżykowy z 2003 (przypuszczam, ze nr 2/2003). Mam pozostałe dwa obrazy z tej serii (BS 1/2003, 3/2003), bardzo zależy mi na kolejnym. Jeśli zechce się Pani podzielić wzorem proszę o maila na adres asuder@poczta.onet.pl.
  Pozdrawiam
  Aga Suder

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, wzór ten dostałam w prezencie jako cały zestaw za prenumeratę pisma i nie mam go w wersji elektronicznej. Wyszywałam go tak dawno, że nie wiem już nawet, gdzie jest wersja papierowa...

   Usuń
  2. Szkoda bardzo. Będę szukać dalej. Jeśli trafi Pani na papierową wersję - polecam się pamięci :).

   Usuń
  3. Jeżeli tylko wpadnie mi w ręce przy którymś sprzątaniu - postaram się pamiętać :)

   Usuń
 7. Urzekły mnie haftowany wianek i wszystkie domki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje słowa :)